fri returfri retur
Varenummer: 623112 / Producentens varenr: MC200CM

TP-Link MC200CM Gigabit Media converter

Forlænger fiberlængden med op til 0,5 km

More pictures from TP-Link MC200CM Gigabit Media converter

281,-
34 stk på lager. (2-6 hverdage leveringstid)

TP-LINK MC200CM Gigabit Media converter

Gigabit Ethernet Media Converter MC200CM

Højdepunkter:

• Overholder IEEE 802.3ab og IEEE 802.3z
• Giver switch-konfiguration af Force/Auto transfer-tilstand til FX-port
• Udvider fiberafstand op til 0,5 km

Dette produkt gør:

MC200CM er en mediekonverter designet til at konvertere 1000BASE-SX fiber til 1000Base-T kobbermedie eller vice versa. MC200CM er designet under IEEE802.3ab 1000Base-T og IEEE802.3z 1000Base-SX-standarder og er designet til brug med single-mode fiberkabel ved hjælp af SC-Type-stikket.. MC200CM understøtter kortbølge (SX) laserspecifikation med en fuld hastighedsforsendelse. Det fungerer ved 850 nm på både transmission og modtagelse af data.

Andre funktioner i dette modul inkluderer muligheden for at blive brugt som en enkeltstående enhed (ikke krævet chassis) eller med TP-LINK´s 19´systemchassis, Auto MDI / MDI-X til TX-port og frontpanelets status-LED'er. MC200CM transmitterer i forlængede fiberoptiske afstande ved hjælp af multimodusfiber op til 0,55 kilometer.

Generelt
Produktlinje TP-Link
Model MC200CM
Producentens garanti (måneder) 36
EAN 6935364030438
Netværk
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 550 m
Forbindelsesteknologi Kabling
Type Fibermedieomformer
Model Ekstern
Optisk bølgelængde 850 nm
Egenskaber Datatransport, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Fuld dupleksmodus
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ab, IEEE 802.3z, IEEE 802.3x
Kabeltype Ethernet 1000Base-T, Ethernet 1000Base-SX
Statusindikatorer Link/aktivitet, Modtag, Strøm
Stikforbindelse (til SD)
Højre forbindelsesklemmetype SC multimodus
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Strømenhed
Type Ekstern strømforsyning
Diverse
Overensstemmelsesstandarder FCC
Mål og vægt
Bredde 9.5 cm
Dybde 7.3 cm
Højde 2.7 cm
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90%
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Kompatibilitet
Specifikationer P/N: TL-MC1400, TL-SG3210XHP-M2 V2.6, TL-SG3452XP V1
Beskrivelse P/N: TL-MC1400, TL-SG3210XHP-M2 V2.6, TL-SG3452XP V1
Interface leveret
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - SC multi-mode hun x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
Average rating (1 reviews)
Retningslinjer for produktanmeldelser

Perfekt for mit bruk.

By ottar-johan trøen 29-03-2024

Bruker denne til og erstatte hjemme sentral fra altibox, bli kvitt den store hvite sentralen. Funker bra ingen problemer. Read more

Synes du denne anmeldelse er nyttig?