fri returfri retur
Varenummer: 1136528 / Producentens varenr: SFP-10GE-SR-IN

Fiberworks SFP-10GE-SR-IN SFP

SFP+, 10G Ethernet, DDM, 300m

More pictures from Fiberworks SFP-10GE-SR-IN SFP

259,-
5 stk på lager. (2-6 hverdage leveringstid)

Fiberworks SFP-10GE-SR-IN SFP

APPLICATIONS

10GBASE-SR

FEATURES

  • Up to 300 m transmission at 850 nm on OM3, 2000 MHz*km
  • Hot-Pluggable SFP+ footprint LC Optical Transceiver
  • Small Form-Factor Pluggable (SFP) MSA compatible
  • SFF-8472 Digital Diagnostic Function
Generelt
Produktlinje Fiberworks
Producentens garanti (måneder) 12
Linie egenskaber
Liniefrekvens OC-192/STM-64
Netværk
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Egenskaber Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Overensstemmelsesstandarder ITU-T G.709
Forbindelsesteknologi Kabling
Maks. overføringsafstand 300 m
Kabeltype Ethernet 10GBase-SR
Model Indstiksmodul
Type SFP+ transceiver modul
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol 10Gb Fibre Channel, 10 Gigabit Ethernet, SDH, OTN
Stikforbindelse (til SD)
Venstre forbindelsesklemmetype LC multimodus
Interface leveret
Interface 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC multimodus hun x 2
Retningslinjer for produktanmeldelser